Květen 2018

Vítejte v Night Vale - Epizoda 2. - Zářící oblak

30. května 2018 v 14:10 | Dark Lord Phouka |  Welcome to Night Vale
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tak už mám všechny zkoušky a jediné, co mě čeká, je absolutorium. No, snad to nějak půjde, už chci z téhle školy vypadnout a jít studovat něco, co mě bude bavit (třeba muzejnictví. Vždycky jsem chtěla studovat historii. Nechápu, proč jsem šla na zemědělství!).
Vzhledem k tomu, že se pořád ještě musím učit, ale bohužel zatím nebudu schopná nic vyprodukovat minimálně do dvanáctého června, takže se zatím můžete těšit jen na další povídky ze šuplíku a překlady. Dneska tu máme další z nich, tak příjemné čtení/poslech!
Vaše Dark Lord.


Vílí rtěnka

27. května 2018 v 15:39 | Dark Lord Phouka |  Misthaven
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Je tu zase neděle (a já se pořád ještě učím na tu zatracenou poslední zkoušku), takže jediné, co vás dneska čeká, je wordvemberovská povídka. Popravdě už se nemůžu dočkat, až budu moct zase psát...
No, tak si zatím užijte zbytek neděle a dnešní povídku.
Příjemné čtení.
Vaše Dark Lord.


Vítejte v Night Vale - Epizoda 1. - Pilot

23. května 2018 v 18:46 | Dark Lord Phouka |  Welcome to Night Vale
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Máte rádi podcasty?
Pro ty, kdo se s podcastem ještě nesetkali, podcast je, zjednodušeně řečeno, rozhlasový pořad šířený po internetu. Já osobně mám podcasty moc ráda a zjistila jsem, že je docela zábavné je překládat.
Takže tady máte můj první počin (přesněji řečeno první počin, který jsem se odvážila zveřejnit - mám v plánu začít pravidelně překládat podcast Mabel, ale to bych se nejdřív musela dostat napřed v poslechu) - pilotní epizodu populárního podcastu Welcome to Night Vale.
Pohodlně se usaďte a pusťte si k tomu originální znění.
Příjemné čtení (a poslech).
Vaše Dark Lord


Kostelní vytí

20. května 2018 v 21:48 | Dark Lord Phouka |  Misthaven
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Ano, je pozdě večer, ale já si vzpomněla a dokopala jsem se ke zveřejnění další wordvemberovské povídky z loňského roku. Povyprávěla bych vám o tom, jaký byl můj víkend, ale nic moc se nestalo - pokoušela jsem se naučit ekonomiku, sledovala jsem královskou svatbu a navzdory svému předsevzetí, že během zkouškového nebudu psát, jsem začala překládat další epizodu Welcome to Night Vale (na přepis první epizody v češtině se můžete těšit už tuhle středu) a napsala jsem pár odstavců k příběhu, na kterém se snažím dělat.
No, uvidíme, jak ty zkoušky dopadnou.
Zatím tu pro vás mám další povídku.
Tak příjemné čtení
Vaše Dark Lord


Jak jednat s pouličními kočkami

16. května 2018 v 11:10 | Dark Lord Phouka |  Překlady
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tam mi začalo zkouškové období, už jsem jednu zkoušku zvrtala (nesnáším zemědělské stroje!), ale snad to teď už půjde líp. Jak jsem už avizovala, mám v plánu až do konce zkoušek sdílet věci, které už mám hotové, popříkladě překlady. Tohle je vlastně první z nich a zároveň první překlad, který někde sdílím. Původní znění tohoto textu můžete najít zde.
Tak příjemné čtení a pozor na kočky.
Vaše Dark Lord.


Změňte květiny

13. května 2018 v 10:16 | Dark Lord Phouka |  Misthaven
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Je tu zase neděle a mně nastává období hrůzy a utrpení. Jinými slovy, zkouškové období. Pěkně vesele, jedna zkouška za druhou a nejlíp ty předměty, který mi nejdou, dva dny za sebou. Oh joy.
To znamená jednu věc: budu dál zveřejňovat povídky a spol., ale budou to povídky z loňského Wordvemberu (jako každou neděli), popřípadě překlady, které jsem sesmolila. Můžete se těšit na podivnůstky, které jsem objevila na tumblr a přeložené přepisy mého oblibeného podcastu.
No, aspoň něco. Pokud tenhle blog někdo čte, slibuju vám, že tak od půlky června začnu zase tvořit nové věci.
Takže příjemné čtení a hezký zbytek víkendu.
Vaše Dark Lord


Obchůdek na okraji

9. května 2018 v 18:59 | Dark Lord Phouka |  Jednorázovky
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Hádejte, kdo má konečně zpátky počítač! A světe div se, daří se mi na něm i psát! Díky Bohu ho mám právě včas, v pondělí mi začíná zkouškové období, takže se momentálně snažím pochopit zemědělské stroje (já už chci na toho knihovníka!). No co, snad nedopadnu moc katastrofálně.
Tak, teď už k dnešní povídce.
Příjemné čtení
Vaše Dark Lord


Žiletka odvedle

6. května 2018 v 19:30 | Dark Lord Phouka |  Misthaven
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tak je tu zase neděle a s ní i další wordvemberovská povídka. A dobrá zpráva - ve středu budu mít konečně laptop, právě včas, než začne zkouškové období a další hrůzy. Náladu by mi mohlo zlepšit už jen, kdybych měla všechny zkoušky včetně absolutoria za sebou, byla jsem oficiálně přijatá na školu a moje okolí přestalo klást otázky typu "tak co, kdy do toho praštíš?" nebo "tvoje neteř by chtěla sestřenici nebo bratrance".
*je moc ráda, že její rodina tenhle blog nečte*
No nic, tak už k povídce.
Příjemné čtení a hezký zbytek prodlouženého víkendu (pokud nemusíte zítra do práce, či do školy).
Vaše Dark Lord


Kde bydlí víly

2. května 2018 v 11:36 | Dark Lord Phouka |  Jednorázovky
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Jak jste si užili prodloužený víkend? Nějaké zajímavé příhody? Střetnutí s nadpřirozenem, souboje s vlkodlaky, setkání s Divokým Lovcem? Kdyžtak se ozvěte v komentářích, potřebuju inspiraci ;)
Jinak jsem obdržela předběžné výsledky svého sobotního scio testu a vypadá to docela dobře. Teď by se mi ještě mohli ozvat z té školy.
No, tak teď už k dnešní povídce (yes, konečně se mi podařilo napsat něco nového!).
Příjemné čtení.
Vaše Dark Lord