Květen 2018

Vítejte v Night Vale - Epizoda 1. - Pilot

Včera v 18:46 | Dark Lord Phouka |  Welcome to Night Vale
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Máte rádi podcasty?
Pro ty, kdo se s podcastem ještě nesetkali, podcast je, zjednodušeně řečeno, rozhlasový pořad šířený po internetu. Já osobně mám podcasty moc ráda a zjistila jsem, že je docela zábavné je překládat.
Takže tady máte můj první počin (přesněji řečeno první počin, který jsem se odvážila zveřejnit - mám v plánu začít pravidelně překládat podcast Mabel, ale to bych se nejdřív musela dostat napřed v poslechu) - pilotní epizodu populárního podcastu Welcome to Night Vale.
Pohodlně se usaďte a pusťte si k tomu originální znění.
Příjemné čtení (a poslech).
Vaše Dark Lord


Kostelní vytí

Neděle v 21:48 | Dark Lord Phouka |  Misthaven
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Ano, je pozdě večer, ale já si vzpomněla a dokopala jsem se ke zveřejnění další wordvemberovské povídky z loňského roku. Povyprávěla bych vám o tom, jaký byl můj víkend, ale nic moc se nestalo - pokoušela jsem se naučit ekonomiku, sledovala jsem královskou svatbu a navzdory svému předsevzetí, že během zkouškového nebudu psát, jsem začala překládat další epizodu Welcome to Night Vale (na přepis první epizody v češtině se můžete těšit už tuhle středu) a napsala jsem pár odstavců k příběhu, na kterém se snažím dělat.
No, uvidíme, jak ty zkoušky dopadnou.
Zatím tu pro vás mám další povídku.
Tak příjemné čtení
Vaše Dark Lord


Jak jednat s pouličními kočkami

16. května 2018 v 11:10 | Dark Lord Phouka |  Překlady
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tam mi začalo zkouškové období, už jsem jednu zkoušku zvrtala (nesnáším zemědělské stroje!), ale snad to teď už půjde líp. Jak jsem už avizovala, mám v plánu až do konce zkoušek sdílet věci, které už mám hotové, popříkladě překlady. Tohle je vlastně první z nich a zároveň první překlad, který někde sdílím. Původní znění tohoto textu můžete najít zde.
Tak příjemné čtení a pozor na kočky.
Vaše Dark Lord.


Změňte květiny

13. května 2018 v 10:16 | Dark Lord Phouka |  Misthaven
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Je tu zase neděle a mně nastává období hrůzy a utrpení. Jinými slovy, zkouškové období. Pěkně vesele, jedna zkouška za druhou a nejlíp ty předměty, který mi nejdou, dva dny za sebou. Oh joy.
To znamená jednu věc: budu dál zveřejňovat povídky a spol., ale budou to povídky z loňského Wordvemberu (jako každou neděli), popřípadě překlady, které jsem sesmolila. Můžete se těšit na podivnůstky, které jsem objevila na tumblr a přeložené přepisy mého oblibeného podcastu.
No, aspoň něco. Pokud tenhle blog někdo čte, slibuju vám, že tak od půlky června začnu zase tvořit nové věci.
Takže příjemné čtení a hezký zbytek víkendu.
Vaše Dark Lord


Obchůdek na okraji

9. května 2018 v 18:59 | Dark Lord Phouka |  Jednorázovky
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Hádejte, kdo má konečně zpátky počítač! A světe div se, daří se mi na něm i psát! Díky Bohu ho mám právě včas, v pondělí mi začíná zkouškové období, takže se momentálně snažím pochopit zemědělské stroje (já už chci na toho knihovníka!). No co, snad nedopadnu moc katastrofálně.
Tak, teď už k dnešní povídce.
Příjemné čtení
Vaše Dark Lord


Žiletka odvedle

6. května 2018 v 19:30 | Dark Lord Phouka |  Misthaven
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tak je tu zase neděle a s ní i další wordvemberovská povídka. A dobrá zpráva - ve středu budu mít konečně laptop, právě včas, než začne zkouškové období a další hrůzy. Náladu by mi mohlo zlepšit už jen, kdybych měla všechny zkoušky včetně absolutoria za sebou, byla jsem oficiálně přijatá na školu a moje okolí přestalo klást otázky typu "tak co, kdy do toho praštíš?" nebo "tvoje neteř by chtěla sestřenici nebo bratrance".
*je moc ráda, že její rodina tenhle blog nečte*
No nic, tak už k povídce.
Příjemné čtení a hezký zbytek prodlouženého víkendu (pokud nemusíte zítra do práce, či do školy).
Vaše Dark Lord


Kde bydlí víly

2. května 2018 v 11:36 | Dark Lord Phouka |  Jednorázovky
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Jak jste si užili prodloužený víkend? Nějaké zajímavé příhody? Střetnutí s nadpřirozenem, souboje s vlkodlaky, setkání s Divokým Lovcem? Kdyžtak se ozvěte v komentářích, potřebuju inspiraci ;)
Jinak jsem obdržela předběžné výsledky svého sobotního scio testu a vypadá to docela dobře. Teď by se mi ještě mohli ozvat z té školy.
No, tak teď už k dnešní povídce (yes, konečně se mi podařilo napsat něco nového!).
Příjemné čtení.
Vaše Dark Lord