Vítejte v Night Vale - Epizoda 6. - Padací most

8. srpna 2018 v 20:00 | Dark Lord Phouka |  Welcome to Night Vale
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Světe div se, Dark Lord konečně už zase překládá! Už mi to trvalo dost dlouho, ale zoufalství (a hlavně nedostatek inspirace k dalším povídkám) mě donutilo aspoň dopřeložit další epizodu Night Vale. Tak příjemné čtení/poslech a přežijte tohle nelidské horko!
See ya, my dear pumpkins.
Vaše Dark Lord
Králíci nejsou to, čím se zdají být.

Vítejte v Night Vale.

V posledních pár hodinách jsme měli nahlášených několik výpadků proudu napříč Night Vale. Pokud je výpadek teď zrovna u vás… no, v tom případě mě neslyšíte, že?

Night Valeské oddělení obecních služeb oznámilo, že se stále snaží zjistit, co výpadky proudu způsobilo, takže přejíždějí sem a tam přes město, jako veliká, přecházející šelma. Podle těch, jejichž čtvrti byly výpadky zasaženy, byly zaregistrovány sokolí skřeky, a když začala světla zase fungovat, byli z nich jiní lidé - jejich vzpomínky a identity byly stejné jako dřív, ale najednou jim připadaly jako špatně padnoucí kostýmy. Jako by pro ně to všechno bylo zbrusu nové. Jako by byli prohozeni s někým, kdo je přesně jako oni. Jako by se všechno povědomé změnilo v něco cizího.

Mějte dnes večer po ruce baterku s náhradními bateriemi a album s fotkami z dětství, jen tak pro jistotu.

Obnovení staroměstského padacího mostu zažilo tento týden další zdržení, když inženýři zjistili, že nábytkové čalounění, které ke konstrukci používali, nasává vodu a vytváří tak nestabilní základ. Pád mostu tento týden byl již třetí za poslední tři měsíce.

Stavební týmy se již pokoušely postavit základy mostu z vlnité lepenky, bezmléčné smetany a keramických misek. Nic z toho nefungovalo.


Inženýři žádají o pomoc v zjišťování, jak se staví pořádné mosty. Pokud máte nějaké tipy, napište je, prosím, na papír ze sešitu a pošlete na adresu:

Bridge Magic, LLC
PO Box 616

Nepoužívejte kurzívu ani dlouhá slova. Preferovány jsou zřetelně popsané kresby.

Dámy a pánové, je to tu zase. Čas na každoroční závazný poplatek. Je mi líto, ale, jak víte, Night Vale má komunitou podporovaný rozhlas a ta věc s komunitou podporovaným rozhlasem je… že je podporovaný posluchači, jako jste vy. A také Guatemalou a nějakými řidiči náklaďáků, kteří jsou občas až moc štědří.

Jakákoliv částka, kterou můžete poskytnout, nám pomůže v našem komunitním programování. Dolar nebo dva, klidně i plazma.

Vezměte si třeba WZZZ, naši místní číselnou stanici, která vysílá z té podivné, vysoké věže za opuštěnou benzinou na Oxford Street. Věděli jste, že vysílá monotónní ženský hlas, který čte zdánlivě náhodná čísla přerušovaná znělkou dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu? Jak si jistě umíte představit, taková práce nevynáší moc peněz - pokud tomu tak není.

Abych byl upřímný, tady v Night Valeském rozhlase nevíme přesně, k čemu ta stanice je, nebo komu slouží. Vím ale, že je to důležitá část této komunity a my bychom jí měli pomoct. Vítáme vaši podporu. Ozvěte se nám! Nemáme číslo; prostě zašeptejte "Zapomenutá Algonquinia" do svého telefonního přijímače a andělé nebo Facebook nebo tak něco nám doručí příslušnou částku z vašeho bankovního účtu.

Více ohledně fiaska s padacím mostem. V hlavním sídle města se šířily drby. Následkem posledního z dlouhé řady obecních selhání, se městská rada ocitla pod palbou ze strany občanů za plýtvání peněz daňových poplatníků na neefektivní služby, které přesahují rozpočet i plány.

Jeden kritik, který si přál zůstat anonymní, řekl: "Nemáme v Night Vale řeku ani zátoku. Nikdy tu nebudeme mít loď, která by vyžadovala padací most!" Pak pokračoval...

Víte co? Zapomeňte na to. Můžu vám rovnou říct, že ten, kdo tohle prohlásil, byl Steve Carlsberg, a tenhle Steve je takový kazisvět! Všimli jste si, že nikdy nevyměňuje poklice na kolech? To je prostě a jednoduše lenost. Lenost. Nemůžu ho nechat nám kazit naše město tím, že bude Night Vale odpírat padací most, když se ani neumí postarat o svoji Corollu!

Night Valeský Deník oznámil, že, vzhledem ke spirálovitě stoupajícím cenám bude muset tisknutou edici novin nahradit zvláštní novou Představivou Edicí. Editorka Leann Hartová vysvětluje, že "namísto omezování našich zákazníků používáním zastaralého inkoustu na papíře jim umožňujeme vybrat si zprávy, které je zajímají, představováním si zpráv, jaké chtějí. To nám nejen ušetří náklady, ale umožní zákazníkům zažít novinky v plných barvách, živě se odehrávajících v myšlenkovém světě vytvořeném na míru jejich vlastním potřebám."


Předplatné této edice bude povinné a automatické a bude stát pouze 60 dolarů měsíčně.

Tento pátek proběhne na Night Valeském Memoriálním Stadionu každoroční softbalový turnaj mezi Night Valeskou jednotkou hasičů a šerifovou tajnou policií. Výdělky ze zápasu půjdou na podporu vývoje nukleárních zbraní pro silně náboženskou indonéskou milici, která se snaží svrhnout svou kacířskou vládu, a nadaci Make-A-Wish.

Takže i když nemáte rádi softball, přijďte a podpořte pár skvělých věcí. Loňský zápas skončil zdrcující porážkou, když dala tajná policie během svého osmého a devátého střídání na pálce tři homeruny.

Hasiči tvrdí, že to byla jaksi nečistá hra (ta hra se slovy byla úmyslná, drazí posluchači), protože během střední třetiny byl celý jejich bullpen vyvražděn šipkami z foukačky. Tyto vraždy jsou stále nevyřešené a naprosto nevyšetřené. Vzpomínáme na rodiny všech zesnulých náhradních nadhazovačů. Odpočívejte v pokoji.

Měla by to být legrace! Očekávejte skutečně pomstychtivé hasiče na hřišti tento pátek. Lístky jsou jen za $10 nebo za $5, pokud přinesete žlutý koláč obohaceného uranu. V den hry budou černé vrtulníky zkoumat mysli celého města a uštvávat všechny, kdo se nezúčastní. Prvních 500 fanoušků obdrží chirurgicky aplikované funkční žábry.

Poznámka: z parku pro psy se neozývá žádné digitální, statické bzučení, oznámila dnes starostka Pamela Winchellová. Starostka během své devadesátisekundové improvizované tiskové konference opakovaně zdůraznila, že ze psího parku se rozhodně neozývá žádný nesnesitelný, duširvoucí zvuk, který by trhal šlachy vašeho bytí.

Starostka Winchellová poté pokračovala prosbou, aby všichni obyvatelé Night Vale pochopili, že prostě není možné, aby z malého kousku městské trávy a odpadků vycházela složitě zakódovaná zpráva.

Občané by si parku pro psy ani neměli být samovolně vědomi, takže ani nemohou slyšet hrozivý, nadpozemský hlas, který by posluchače nabádal, aby k parku pro psy nosili drahé kovy a batolata.

"Park pro psy," opakovala. "To by nikdy, nikdy nemohlo být skutečné," křičela starostka a bušila do pódia krvácejícími pěstmi.

Nenásledovaly žádné otázky.

A nyní, zpráva od našich sponzorů!

[sténání]

A nyní, doprava.

Na severním nájezdu na východní expresní dálnici, jižně od Route 800 stojí auto. Řidiče by to nemělo zdržet, protože dálniční hlídka tuto zprávu zatvrzele popírá.

Ve skutečnosti zástupci policie právě vydali prohlášení tvrdící, že nikde nejsou žádná auta a "Co to děláte, mluvíte o nich, takové hloupé lži, vy blázniví lidé? Nejsou žádná auta! Co je to za výmysl? Prosím vás, že byste tomu vážně byť jen na chvíli uvěřili? Počkat. Počkat! Vy jste mysleli, že auta jsou skutečná?" Dálniční hlídka pokračovala, "Tak to je fakt dobrý."

Všechny ostatní silnice jsou průjezdné. Očekávejte, samozřejmě, zdržení u stavby padacího mostu, protože bude trvat ještě roky, než bude úplně dokončen.

Zde jsou horoskopy na tento týden.

Panna: Zajděte si dnes na film. Je to skvělý únik! Především od všeho toho znečištění a nebezpečného UV záření. Řekněte, je ta piha nová?

Váhy: Vaše sny budou plné prorockých vizí. Zapište si je. Snad mezi nimi budou nějaká čísla ze sportky.

Štír: Proklínám vás! Proklínám vaši rodinu! Proklínám vaše děti! A děti vašich dětí! Hnusný, hnusný Štír.

Střelec: Dobře se dnes najezte! Zasloužili jste si to. A tím myslím silné alergie na jídlo. A tím "zasloužili" myslím "obdrželi". Měl bych si tyhle věci projít, než to přečtu nahlas. Zkusme to znovu. Obdrželi jste silné alergie na jídlo. Ano, to je mnohem jasnější. Dobře se najezte!

Kozoroh: To, co jste si dnes ráno nasadili, nebyly kontaktní čočky. Radši na to už nemyslete.

Vodnář: Bílá kulička bude pod prostřední skořápkou. Věřte hvězdám. Vložte všechny své peníze do této lukrativní pouliční hry.


Ryby: Vyhráli jste zbrusu nové auto!

Beran: Zažijete strašidelný smutek po časech, které jste prožili. Dnešní vůně jsou pšenice a toast.

Býk: Dnešek je vaším každoročním Dnem Zločinu. Všichni Býci jsou dnes osvobozeni od zákona.

Blíženci: Dnes potkáte někoho, kdo na váš život nebude mít žádný vliv a na koho okamžite zapomenete. Udržte si naději do budoucna.

Rak: Musím zaplatit účet za telefon a taky koupit další mléko. To neříkám já; to vám dnes sdělují hvězdy. Vyložte si to, jak chcete.

Lev: Bude lepší, když tohle nepřečtu nahlas. Lepší, když to nebudete vědět. Řekněte své rodině, že je máte rádi.

Toto byly horoskopy na tento týden.

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky rádiově ovládaných letadel! Ty neidentifikovatelné černé kovové stromy, které se v červnu náhle objevily u knihovny a způsobily, že všechny objekty, které se ve vzduchu nacházely výše, než třicet stop, vzplály? No, tak ty byly všechny odklizeny, aby na jejich místě mohlo vzniknout nové obchodní centrum a parkoviště.

Night Valeské letiště, místní pozorovatelé ptáků a ten milý, epileptický pár, který má na starosti vrtulník záchranné služby, jsou touto zprávou tak potěšeni, jak jen mohou být.

Z organizací pro zlepšení okolí ovšem vzešlo několik petic. Juanita Jeffersonová, hlava jedné z těchto organizací, Night Vale Nebo Nic, řekla, "Stromyyyy! Ony jsou my!"

Jeffersonová potom na několik minut zmlkla a přestala mrkat, potom znovu zašeptala, "Stromyyyyy," načež se s hlasitým úpěním zhroutila v slzách.

Poté byla Jeffersonová vrtulníkem dopravena do Night Valeské Všeobecné nemocnice a podle zpráv je stabilizována. Dnes ráno vydal právník Jeffersonové prohlášení: "Moje klientka si plně uvědomuje ironii své cesty vrtulníkem, ale stále trvá na svém předchozím prohlášení: 'Stromy, stromy; ony jsou my.'"

Mezitím jsem se z důvěryhodných zdrojů dozvěděl, že v novém obchodním centru bude Pinkberry (obchod s mraženými jogurty - něco jako zmrzlinářství). Mňamka!

Nové zprávy ohledně aféry Padací most: Městská rada prohlásila, že v reakci na pád v tomto týdnu zvýší rozpočet o 20 milionů dolarů během příštích 14 let - to je nový deadline pro most.


Peníze na tyto náklady navíc půjdou z programů školních obědů, 65% hotelová daně a poplatku na most $276, který bude snížen na $249, pokud máte E-Z Pass.

A nyní redakční úvodník.

Velké, drahé projekty nejsou v Night Vale neobvyklé. Jsme trpělivé, ale houževnaté městečko. Máme velké sny - někdy děsivé, nezapomenutelné sny, které se opakují ten samý den každý rok a sdílí je všichni lidé ve městě, ale my si ty velké sny splníme.

Vzpomínáte si na věž s hodinami? Stálo nás to osm let a 23 milionů dolarů, než jsme ji postavili. A navzdory tomu, že je neviditelná a neustále se přemisťuje, je to nádherná stavba, která přesně ukazuje čas. Stala se klasickou částí Night Valeské rostoucí siluety, narozdíl od toho šeredného stadionu, který loňské jaro postavili v Desert Bluffs. Desert Bluffs neudělají nikdy nic správně. Tam by patřil Steve Carlsberg! Bože můj, ten pitomec.

A teď, počasí!

["Aye" by Dio]

Zdá se, že šerifova tajná policie se mnou, co se týče starého Steva Carlsberga, souhlasí, drazí posluchači. Právě jsme od spolehlivého svědka obdrželi zprávu, že před dvěma dny byl Steve odveden do nákladního prostoru dodávky bez oken, jen aby se znovu objevil dnes ráno s tlustými obvazy na hlavě a pojídal kus polystyrenu ve tvaru zmrzlinového kornoutu.

V tuto chvíli bych chtěl vám všem poděkovat za štědré dary, které jste nám vědomě nebo možná nevědomě poslali.

Během tohoto vysílání jsme vybrali maličko přes $45,000, což zahrnuje dar $45,000 od jistého anonymního světového vůdce. Nemohu vám říct, o koho jde… jen řekněme, muchos gracias, El Presidente! Mano dura, cabeza, y corazón.

Děkuji vám ještě jednou za vaši nedobrovolnou podporu obecního rozhlasu. Nedokázali bychom to bez posluchačů, jako jste vy, v kombinaci s neetickými příspěvky od zločinných organizací.

A s tím vás teď zanechám jen s vašimi myšlenkami, přátelé.

Následovat bude Zydeco: Nota Za Notou - speciální dvouhodinový slovní popis toho, jak zní hudba zydeco.

Buenos noches, Night Vale. Dobrou noc.

Dnešní přísloví: Ztracení? Zmatení? Postrádáte směr? Potřebujete najít smysl svého života?
This content (both the audio and the original transcript) belong to Night Vale Presents
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama