Říjen 2018

Zebra jménem Žirafa - prolog

31. října 2018 v 14:48 | Dark Lord & Dželeks |  Zebra jménem Žirafa
Ještě jednou vás dneska zdravím!
Asi jsem to měla zmínit už u dnešní povídky, ale asi jsem měla nějaký zkrat a teď už se mi to nechce editovat.
Vlastně jsou to dvě oznámení. To první je, že si zopakuju loňský wordvember. Víceméně. Nepodařilo se mi najít žádný seznam témat na letošní listopad, takže jsem zapátrala na internetu, našla nějaký starší a vyzvala se. Tudíž vás v následujícím měsíci budu bombardovat krátkými příběhy na předem stanovená témata. A začneme už zítra!
Teď ta druhá věc. Kdysi dávno, před mnoha a mnoha lety kdesi v českých horách jsme s kamarádem začali psát příběh. Inspirací nám byla spousta věcí, včetně našeho vlastního šílenství. Teď jsme se k tomuto veledílu (o původních asi pěti stránkách) vrátili a snažíme se v něm pokračovat. A taky ho tak trochu sdílet se světem. Takže pokud máte rádi hodně divný humor, pokračujte prosím po této stránce pozvolna směrem dolů.
Příjemné čtení.
~Dark Lord


Dohoda

31. října 2018 v 14:18 | Dark Lord |  Misthaven
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tak jsem přežila Akicon! Bylo to super, když nepočítám to nevyspání (ne, že by se na conu dalo počítat s pořádným spánkem) a občasnou emocionální nestabilitu... Rozhodně bych ráda jela znovu. Napsala bych něco obsáhlejšího, ale poslední dobou zjišťuju, že mi mnohem lépe jde vymýšlení fiktivních příběhů než textu týkajícího se skutečné události. No, co se dá dělat.
A teď už k té povídce. Pamatujete si na povídku z minulého týdne? Jak jsem myslela, že už tu je prequel a on není? Tak teď to napravím.
Příjemné čtení.
Vaše Dark Lord (kterou už nebavilo, jak nikdo neví jak se čte Phouka, ani co to je)


Odhalení

24. října 2018 v 20:32 | Dark Lord Phouka |  Misthaven
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Jsem pořád naživu a výjimečně se mi podařilo i něco napsat! Konečně! A je to Misthaven, což je docela úspěch! A taky mám připravený cosplay na Akicon. Pokud se tam chystáte a budete chtít pozdravit nebo mi věnovat svůj autogram, hledejte buď Glow Cloud z Welcome to Night Vale nebo prostě bytost, která bude mít na jmenovce můj nick. Se vší pravděpodobností bych to mohla být já.
Tak a teď už konečné k té povídce. Přeji vám příjemné čtení
Vaše Dark Lord.


Část 1, Kapitola 2: Alice

17. října 2018 v 19:47 | Dark Lord Phouka |  Alice Isn't Dead
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tak jsem si myslela, že dneska napíšu povídku. Dokonce už jí kus mám. Ale tak nějak to nedávám... Přesněji řečeno jsem dneska většinu času strávila ve vlaku a na psaní jsem se tak nějak nedokázala soustředit... Takže vám tu dávám aspoň další díl Alice... (doufám, že se bude líbit... Kdyžtak mi dejte nějaký feedback, ať vím, jestli má smysl v tom překládání pokračovat... Díky!)
Tak příjemné čtení/poslech, my dear pumpkins!
Vaše Dark Lord


Část 1, Kapitola 1: Omeleta

10. října 2018 v 19:20 | Dark Lord Phouka |  Alice Isn't Dead
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tak jsem se vrátila k překládání! Bohužel to není Night Vale, ale mám tu další podcast z tvorby Night Vale Presents - trošku kratší Alice Isn't Dead. Má tři série po deseti epizodách, což by mohlo být jednodušší na překládání. K Night Vale se postupem času určitě zase dostanu, ale momentálně se na Alici soustředím o něco víc.
Jako tomu je u Night Vale, zase dám na začátek link k originálnímu znění, takže se můžete pohodlně usadit, sledovat text a poslouchat.
Příjemnou zábavu, my dear pumpkins!
Vaše Dark Lord


Noční návštěva

3. října 2018 v 19:11 | Dark Lord Phouka |  Misthaven
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Jsme zpátky v Misthavenu! Poslední dobou jsem v takové nějaké spooky/dark fázi, pokud nepočítáme Ignácii Čejkovou. Asi jste si toho všimli, pokud jste četli Dvojníka, Dívku se zrcadlem místo tváře a Na lovu (ano, to bych do té kategorie počítala taky). Takže, i když nehodlám s tímto druhem příběhů přestat, jsem tu dneska s něčím lehčím. (Mint is back!)
Přeji vám příjemné čtení a hezký večer, my dear pumpkins.
Vaše Dark Lord