Misthaven

Kostelní vytí

Neděle v 21:48 | Dark Lord Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Ano, je pozdě večer, ale já si vzpomněla a dokopala jsem se ke zveřejnění další wordvemberovské povídky z loňského roku. Povyprávěla bych vám o tom, jaký byl můj víkend, ale nic moc se nestalo - pokoušela jsem se naučit ekonomiku, sledovala jsem královskou svatbu a navzdory svému předsevzetí, že během zkouškového nebudu psát, jsem začala překládat další epizodu Welcome to Night Vale (na přepis první epizody v češtině se můžete těšit už tuhle středu) a napsala jsem pár odstavců k příběhu, na kterém se snažím dělat.
No, uvidíme, jak ty zkoušky dopadnou.
Zatím tu pro vás mám další povídku.
Tak příjemné čtení
Vaše Dark Lord

Změňte květiny

13. května 2018 v 10:16 | Dark Lord Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Je tu zase neděle a mně nastává období hrůzy a utrpení. Jinými slovy, zkouškové období. Pěkně vesele, jedna zkouška za druhou a nejlíp ty předměty, který mi nejdou, dva dny za sebou. Oh joy.
To znamená jednu věc: budu dál zveřejňovat povídky a spol., ale budou to povídky z loňského Wordvemberu (jako každou neděli), popřípadě překlady, které jsem sesmolila. Můžete se těšit na podivnůstky, které jsem objevila na tumblr a přeložené přepisy mého oblibeného podcastu.
No, aspoň něco. Pokud tenhle blog někdo čte, slibuju vám, že tak od půlky června začnu zase tvořit nové věci.
Takže příjemné čtení a hezký zbytek víkendu.
Vaše Dark Lord

Žiletka odvedle

6. května 2018 v 19:30 | Dark Lord Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tak je tu zase neděle a s ní i další wordvemberovská povídka. A dobrá zpráva - ve středu budu mít konečně laptop, právě včas, než začne zkouškové období a další hrůzy. Náladu by mi mohlo zlepšit už jen, kdybych měla všechny zkoušky včetně absolutoria za sebou, byla jsem oficiálně přijatá na školu a moje okolí přestalo klást otázky typu "tak co, kdy do toho praštíš?" nebo "tvoje neteř by chtěla sestřenici nebo bratrance".
*je moc ráda, že její rodina tenhle blog nečte*
No nic, tak už k povídce.
Příjemné čtení a hezký zbytek prodlouženého víkendu (pokud nemusíte zítra do práce, či do školy).
Vaše Dark Lord

Cesta žil

29. dubna 2018 v 11:43 | Dark Lord Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Je tu zase neděle, já mám za sebou příjmačky (doufejme, že úspěšně, jinak nepůjdu na knihovníka a budu dál tvrdnout na zemědělce nebo půjdu makat) a mám tu pro vás další povídku z loňského Wordvemberu. Shodou okolností tak trochu souvisí zrovna se zítřkem (bude totiž úplněk). Jo, takže jen tak mimochodem, zítra si dávejte obzvlášť velký pozor, dramaticky se zvyšuje pravděpodobnost setkání se Štvaním! (pokud nevíte, co je to Štvaní, doporučuji mrknout na mou povídku Měsíc lovce, popřípadě na stránku fext.cz, kde najdete velice zajímavé čtení v podobě asi nejlepšího internetového bestiáře v češtině, o kterém vím). Takže buďte opatrní, noste s sebou železo, stříbro, nebavte se s cizinci a pokud uslyšíte v dálce zvuky lovu, zdrhejte domů.
Toto byla zpráva bezpečnostního oddělení (a tato věta je tak trochu teaser na můj nový projekt - podcastové transkritpy v češtině! Těšte se!). A nyní už k dnešní povídce.
Příjemné čtení.
Vaše Dark Lord

Vlakem

25. dubna 2018 v 10:11 | Dark Lord Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Můj mozek nefunguje (a můj počítač taky ne). Poslední dobou prostě nejsem schopná vytvořit nic smysluplného a docela dost mě to frustruje. Možná to má co dělat s tím, že pořád ještě nemám ten počítač. Nebo s tím, že řeším přihlášky na vysokou školu, přijímací zkoušku a zároveň zkoušky na mojí nynější škole a absolutorium, které mě čeká. Prostě paráda. No, snad se to brzy zlepší. Zatím mám v zásobě ještě pár povídek, které vám můžu poskytnout.
Tak příjemné čtení.
Vaše Dark Lord

Kapající hvězda

22. dubna 2018 v 20:25 | Dark Lord Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tak pořád nemám počítač a psát na mobilu je docela divočina, zvlášť tady. Díky Bohu, za povídky, které mám v příslovečném šuplíku. Tady je další z nich.
Příjemné čtení.
Vaše Dark Lord

Polštářový popel

15. dubna 2018 v 21:32 | Dark Lord Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Je tu zase neděle a já stále nemám počítač. Ne, že by mi to bránilo ve vytváření dalších povídek, to rozhodně ne. A tak je tu další z těch wordvemberovských (protože když se k obědu peče pizza, špatně se při tom píše).
Tak příjemné čtení.
Vaše Dark Lord

Osudný čas spánku

8. dubna 2018 v 18:49 | Dark Lord Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní,
je tu zase Dark Lord s pravidelnou nedělní povídkou. Ráda bych napsala něco na úvod, ale pořád úvody tak nějak psát neumím a navíc jsem tak trochu utahaná, takže přejdu rovnou k povídce.
Příjemné čtení
Vaše Dark Lord

Nicotná růže

1. dubna 2018 v 19:05 | Dark Lord Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Vítá vás už kompletně zdravá (doufám) Dark Lord. Funguju konečně už celkem normálně, dokonce i trochu píšu, i když na něco zvěřejněníhodného si budete muset počkat do středy. Všechno je ale fajn, absolventskou práci mám odevzdanou (aced it! Well, hopefully) a velikonoční vajíčka namalována. Náladu mi dovedou zkazit snad jednom rodinní příslušníci s dotazy typu "Kdy už si někoho najdeš?", kterých není mnoho, o to jsou ale otravnější. Ale to je téma na někdy jindy. Teď už k dnešní povídce.
Takže veselé Velikonoce a příjemné čtení!
Vaše Dark Lord

Slza lepidla

25. března 2018 v 14:39 | Dark Lord Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Hádejte, kdo už zase leží? Přesně tak, před čtrnácti dny jsem si prodělala rozdrásaný krk a tenhle víkend mě konečně dostihla i vysoká teplota. No co, nezblázním se z toho. Naopak, zjišťuji, jak úžasná věc jsou audioknihy (a že nejlepší audioknihy jsou ty, které namluvil Chris Barrie). A samozřejmě se léčím. Čajem. A seriály. A audioknihami, jak už jsem řekla (Infinity Welcomes Careful Drivers poslouchám už třetí den).
Tak a teď už k dnešní povídce (protože tohle breptání by se hodilo spíš do rubriky Screaming into the Void, která sice existuje, ale je prázdná stejně jako Void na který odkazuje)
Příjemné čtení
Vaše Dark Lord

Zářivá stránka

18. března 2018 v 19:20 | Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Vrátila jsem ze z Trpasliconu! A bylo to naprosto úžasný, rozhodně doporučuju jet! Napsala bych určitě víc, ale jsem vyčerpaná (ono chodit spát po čtvrté ráno se po dvou dnech docela projeví), takže se pokusím něco sesmolit na středu. Bylo to ale super a Trpaslicon se vedle Whoconu zařadil mezi věci, které si rozhodně nikdy nenechám ujít.
Tak, a teď už k dnešní povídce, protože na víc než na sdílení povídky už dneska fakt nemám.
Příjemné čtení
Dark Lord Phouka

Sladká přezka

11. března 2018 v 18:36 | Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní, Phouka vám mává ze záhrobí!
...
Tak ne, nejsem mrtvá, jen nachlazená a ležím v posteli. Což je na prd, protože a) mám prázdniny, b) měla bych psát absolventskou práci a, co je nejdůležitější, c) příští víkend je Trpaslicon, kam mi nezabrání jet ani moje vlastní smrt. Takže tak. Vlastně to ani není tak špatné, ale někdo to musí trochu zdramatizovat, ne?
Tak, a teď už k dnešní povídce, přeji vám příjemné čtení.
Vaše Phouka

Přátelství

7. března 2018 v 11:03 | Phouka
AAAAAAAh, je tu středa a já nevím, co napsááááát!
Ehm, zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní...
Můj mozek nefunguje. Nemyslí. Odmítá spolupracovat. Uvažovala jsem o restartu nebo aktualizaci, ale nechci riskovat změnu osobnosti nebo tak něco. Takže to prostě bude muset nějak jít. Třeba to nebude tak zlé. Koneckonců, povedlo se mi napsat povídku (doufám, že má aspoň hlavu a patu).
Tak příjemné čtení
Vaše Phouka

Posedlost třpytem

4. března 2018 v 19:07 | Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Je tu zas neděle a já bych si mohla donekonečna stěžovat na to, že zítra musím do školy atd. Takže to přeskočím a rovnou zmíním, že se nemůžu dočkat Trpasliconu (už mám naplánovaných pár cosplayů!). Jo, a taky je tu dnešní povídka.
Tak příjemné čtení
Vaše Phouka

Dýka nemoci

25. února 2018 v 17:00 | Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Co? Neděle? Už zase? Kéž by aspoň zítra nebyla škola. Nebo kéž bych už měla tu absolventskou práci hotovou. No nic. Škola bude a absolventskou práci si budu muset dodělat sama. Díky Bohu, že u toho můžu aspoň psát...
*kecá, tuhle povídku má napsanou už od listopadu*
Tak příjemné čtení
Vaše Phouka

Kočičí hodiny

18. února 2018 v 18:37 | Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní! To už je zase neděle? No, co se dá dělat... Máme tu další povídku, tak příjemné početní!

Okořeněné divadlo

11. února 2018 v 20:58 | Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Zatím u mě ještě nevyprchalo takové to nadšení, kdy jsem dokonale připravená na každý další příspěvek (když nepočítám úvod. Úvody mi prostě nejdou), a tak je tu další povídka, kterou zrodil loňský Wordvember.
Příjemné čtení!

Stroj na mátu

4. února 2018 v 19:04 | Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní. Je tu opět neděle a s ní další z mých povídek z Wordvemberu 2017. Příjemné čtení!

Peníze na uvítanou

28. ledna 2018 v 18:00 | Phouka
Zdravím, smrtelníci, nemrtví i Jiní!
Tak jsem přemýšlela, jak bych tenhle blog mohla trochu rozjet a napadlo mě, že bych se mohla maličko vrátit v čase.
V listopadu loňského roku jsme se účastnila výzvy zvané Wordvember, ve které jsem měla za úkol napsat každý den povídku na předem určené téma. Celou výzvu se mi podařilo splnit a teď bych se o povídky z ní ráda podělila i tady. To, že zrovna není listopad, prosím ignorujte.
Tak prosím, příjemné počtení
Vaše Phouka

 
 

Reklama